O autorze
Absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi im. Adama Asnyka. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył aplikację sędziowską. Od wielu lat pracuje w Polskim Radiu. Podpatrywał takich mistrzów dziennikarstwa jak Zbigniew Wojciechowski, Maciej Biega i Bogdan Tuszyński. Wszyscy kibice szczególnie zapamiętali jego komentarz w czasie meczu eliminacji Ligi Mistrzów Brøndby Kopenhaga - Widzew Łódź w 1996 roku. Do historii przeszło wypowiedziane wtedy przez niego zdanie "Panie Turek! Niech Pan tu kończy to spotkanie!" . Przez lata komentował największe sukcesy polskich sportowców. To w jego relacjach Adam Małysz był "Krogulcem" , a Justyna Kowalczyk "Chopinką bieli". Z mikrofonem Polskiego Radia był m.in. na 12 Igrzyskach Olimpijskich i 6 Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Sport to jego miłość, ale w radiowej pracy nie unika innych porywających tematów. Zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na reportaż radiowy. Był autorem i prowadzącym wielu cyklicznych audycji np. "Niedziela z Mistrzem". W 2009 roku otrzymał najważniejszą nagrodę dla dziennikarza radiowego - Złoty Mikrofon - "za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu."

JERZYK z ŁODZI nie zawodzi!!!

Wielkie brawa dla Jerzego Janowicza!!! Przez tydzień odmienił swoją karierę!!! Przez tydzień zmienił i nas!!!

Jerzyk ma sportowe geny. Tata był siatkarzem. Siatkówkę uprawiała i mama. Anna Szalbot z "10" w ŁKS -ie ... to były czasy. ŁKS z mamą Jerzyka był czołową drużyną kraju. Mistrzostwo Polski. Trenerem zespołu był Jerzy Matlak... Anna Szalbot miała szybką rękę... tata Jerzyka siadał na trybunach hali przy al. Unii 2 i patrzył tylko na Panią Anię. Nogi do sufitu!!! ... i wtedy było wiadomo, że "dziecię" tej pary będzie SPORTOWCEM!!!


ŁÓDŹ KREUJE - to hasło reklamowe ma potwierdzenie w wielu inicjatywach wypływających z tego miasta!!!

Ale ŁÓDŹ niech nie przegapi szansy jaka związana jest z Jerzym Janowiczem. ŁÓDŹ to jego miasto rodzinne. ŁÓDŹ powinna, a wręcz musi kreować teraz JERZYKA!!!

Władzom Łodzi podpowiadam - dopieśćcie obecnie i dopieszczajcie w przyszłości tego młodego chłopaka. Nawet jak coś do tej pory szwankowało - zapomnijcie o tym!!! ŁÓDŹ powinna być sponsorem JERZYKA!!

W Łodzi jest piękna hala. Już warto pomyśleć o turnieju. Choćby pokazowym. Jerzyk niech dorasta sportowo. Ale ŁÓDŹ niech już kreuje nowych Jerzyków. Pani Prezydent Łodzi podpowiadam... musi PANI DZIAŁAĆ !!!... bo ŁÓDŹ KREUJE!!!
Trwa ładowanie komentarzy...