O autorze
Absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi im. Adama Asnyka. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył aplikację sędziowską. Od wielu lat pracuje w Polskim Radiu. Podpatrywał takich mistrzów dziennikarstwa jak Zbigniew Wojciechowski, Maciej Biega i Bogdan Tuszyński. Wszyscy kibice szczególnie zapamiętali jego komentarz w czasie meczu eliminacji Ligi Mistrzów Brøndby Kopenhaga - Widzew Łódź w 1996 roku. Do historii przeszło wypowiedziane wtedy przez niego zdanie "Panie Turek! Niech Pan tu kończy to spotkanie!" . Przez lata komentował największe sukcesy polskich sportowców. To w jego relacjach Adam Małysz był "Krogulcem" , a Justyna Kowalczyk "Chopinką bieli". Z mikrofonem Polskiego Radia był m.in. na 12 Igrzyskach Olimpijskich i 6 Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Sport to jego miłość, ale w radiowej pracy nie unika innych porywających tematów. Zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na reportaż radiowy. Był autorem i prowadzącym wielu cyklicznych audycji np. "Niedziela z Mistrzem". W 2009 roku otrzymał najważniejszą nagrodę dla dziennikarza radiowego - Złoty Mikrofon - "za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu."

Co dalej z akcją poparcia dla " pływaków" ze Stadionu Narodowego

Nie kwestionowa(łem)liśmy naruszenia przepisów, ale symbolicznie poręczy(łem)liśmy za nich. Szkodliwość czynu - znikoma, nikogo nie atakowali, nie ubliżali, nie rzucali rac, petard; nie stwarzali żadnych problemów z identyfikacją, nie mieli założonych kominiarek. I co istotne okazali skruchę. Sąd zapewne wszystkie te okoliczności wziął pod uwagę.

Zapowiadałem, że dołożę się do ewentualnie zasądzonej kary grzywny. Podobne oświadczenie zgłaszały i inne osoby. Bezpośrednio - nie byłoby to możliwe. Miałem inny pomysł.

Kary grzywny sąd jednak nie orzekł. Ale w symbolicznym poparciu możemy wykupić "symboliczne bilety". Proponuję, by ci co wstawiali się, popierali "pływaków" zamanifestowali to wpłacając choćby symboliczną złotówkę na konto Fundacji Matio - Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym Na Mukowiscydozę. Szczytny cel.


Na rzecz tej fundacji - mającej siedzibę w Krakowie - zbiera pieniądze Zofia Klepacka wystawiając zdobyty w Londynie medal olimpijski. Proponuję dobrowolną akcję, dobrowolne wpłaty. To symboliczne wykupienie biletów za "występ pływaków" na Stadionie Narodowym. Numer konta Fundacji 86 1600 1013 0002 0011 6035 0001 z dopiskiem "od pływaków"

Informacje o o fundacji można znaleźć tutaj - http://www.mukowiscydoza.pl
Trwa ładowanie komentarzy...